Skip to main content
Crisis Centre

Ontario school visits

Our recruiters are on the road and excited to meet you! Find out when they will be visiting your school by searching for your city and school name below.

This list was updated in July 2018.

The university is also participating in the University Information Program (UIP) across Ontario. Find out when the UIP is coming to a school near you!

A to J (by city)

K to M (by city)

N to S (by city)

T to Z (by city)

A to J (by city)

Acton:

  • Acton District High School - Thursday, November 1 from 9:30 to 11:30 a.m.

AGINCOURT:

  • Agincourt Collegiate Institute - Monday, November 19 from 11:15 a.m. to 12:15 p.m.
  • Agincourt Collegiate Institute - Thursday, November 29 from 6 to 8:30 p.m.
  • Dr Norman Bethune Collegiate Institute - Thursday, October 18 from 6:45 to 9 p.m.
  • L’Amoreaux Collegiate Institute - Thursday, November 29 from 12:05 to 1:05 p.m.
  • L’Amoreaux Collegiate Institute - Thursday, October 11 from 6:30 to 8:30 p.m.

Ajax:

  • Archbishop Denis O'Connor Catholic High School - Monday, October 1 from 6:30 to 8:30 p.m.
  • Ajax High School - Wednesday, October 10 from 11:30 a.m to 12:30 p.m.
  • J. Clarke Richardson Collegiate - Thursday, October 25 from 12 to 2:45 p.m.
  • Notre Dame Catholic Secondary School - Wednesday, October 17 from 10:50 a.m. to 12:50 p.m.
  • Pickering High School - Thursday, October 18 from 8:30 to 9:30 a.m.

Alexandria:

  • Glengarry District High School - Monday, November 5 from 12:30 to 2 p.m.

Alliston:

  • Banting Memorial High School - Thursday, November 22 from 9:30 to 10:30 a.m.

Amherstburg:

  • General Amherst High School - Tuesday, November 13 from 11:45 a.m. to 12:45 p.m.

Ancaster:

  • Ancaster High School - Wednesday, October 3 from 1:30 to 3:30 p.m.

Angus:

  • Nottawasaga Pines Secondary School - Thursday, November 1 from 1:15 to 2:30 p.m.

Arnprior:

  • Arnprior District High School - Wednesday, October 10 from 11 to 11:45 a.m.
  • Arnprior District High School - Monday, October 22 from 6:30 to 8:30 p.m.

Arva:

  • Medway High School - Monday, November 5 from 8:45 to 10:45 a.m.

Athens:

  • Athens District High School - Thursday, November 15 from 9:20 to 10:20 a.m.

Atikokan:

  • Atikokan High School - Friday, October 19 from 1:45 to 3 p.m.

Aurora:

  • St. Andrew's College - Wednesday, October 3 from 4:30 to 9 p.m.
  • St. Maximilian Kolbe Catholic High School - Thursday, October 25 from 6:30 to 8:30 p.m.

Bancroft:

  • North Hastings High School - Tuesday, October 2 from 2 to 3 p.m.

Barrie:

  • Barrie North Collegiate - Thursday, November 1 from 10:40 to 11:50 a.m.
  • Bear Creek Secondary School - Friday, November 2 from 10:40 to 11:50 a.m.
  • Eastview Secondary School - Friday, November 23 from noon to 1 p.m.
  • École Secondaire Roméo Dallaire - Friday, November 2 from 8:30 to 9:30 a.m.
  • Innisdale Secondary School - Friday, November 2 from noon to 1:15 p.m.
  • St Joseph's Catholic High School - Thursday, November 1 from 8:00 to 9:10 a.m.
  • St Peter's Catholic Secondary School - Monday, October 22 from 6:30 to 9 p.m.

Barry’s Bay:

  • Madawaska Valley District High School - Thursday, October 11 from 11 to 11:45 a.m.

belle river:

  • Belle River District High School - Tuesday, November 6 from 11 a.m. to 2 p.m.

Belleville:

  • Albert College - Thursday, October 11 from 12:00 to 12:45 pm
  • Bayside Secondary School - Tuesday, October 9 from 12:30 to 1:30 p.m.
  • Centennial Secondary School - Thursday, October 11 from 10:55 to 11:45 a.m.
  • Centennial Secondary School - Wednesday, November 7 from 9 to 11 a.m.
  • Moira Secondary School - Wednesday, October 10 from 12:15 to 1:15 p.m.
  • Nicholson Catholic College - Wednesday, October 10 from 11:08 to 11:58 a.m.
  • Quinte Christian High School - Tuesday, October 9 from 10:30 to 11:30 a.m.
  • St Theresa Catholic Secondary School - Wednesday, October 10 from 8:30 to 9:30 a.m.

Blind river:

  • W C Eaket Secondary School - Monday, October 15 from 1 to 2 p.m.

Bowmanville:

  • Bowmanville High School - Tuesday, October 16 from 12:30 to 2:30 p.m.
  • Clarington Central Secondary School - Wednesday, October 24 from 10:50 to 11:40 a.m.
  • Clarington Central Secondary School - Thursday, November 8 from 6 to 8 p.m.
  • Durham Christian School - Wednesday, October 10 from 8:45 to 9:45 a.m.
  • St Stephen Catholic Secondary School - Wednesday, October 3 from 8:35 to 9:35 a.m.

Bracebridge:

  • Bracebridge And Muskoka Lakes Secondary School - Monday, September 24 from 1 to 2 p.m.

Bradford:

  • Bradford District High School - Tuesday, October 23 from 6:30 to 9 p.m.
  • Holy Trinity High School - Tuesday, November 20 from 11:15 a.m. to 12:15 p.m.

Brampton:

  • Bramalea Secondary School - Thursday, November 8 from 8:35 to 10:50 a.m.
  • Brampton Centennial Secondary School - Wednesday, November 21 from 10 a.m. to 3 p.m.
  • Cardinal Ambrozic Catholic Secondary - Thursday, November 15 from 6 to 8:30 p.m.
  • Cardinal Leger Secondary School - Thursday, November 8 from 6 to 8 p.m.
  • Castlebrooke Secondary School - Wednesday, November 7 from 9 to 11 a.m.
  • Central Peel Secondary School - Thursday, November 8 from 8:20 to 10:45 a.m.
  • Edmund Campion Secondary School - Thursday, November 15 from 6 to 8 p.m.
  • Fletcher's Meadow Secondary School - Thursday, November 8 from 6 to 8 p.m.
  • Harold M Brathwaite Secondary School - Thursday, November 1 from 11 a.m. to 12:05 p.m.
  • Heart Lake Secondary School - Thursday, October 18 from 8:45 a.m. to noon.
  • Holy Name Of Mary Catholic Secondary School - Thursday, October 11 from 6 to 8 p.m.
  • Jean Augustine Secondary School - Wednesday, October 10 from 12:30 to 2:30 p.m.
  • Louise Arbour Secondary School - Tuesday, November 13 from 6 to 8:30 p.m.
  • Notre Dame Secondary School - Thursday, November 8 from 12:20 to 1 p.m.
  • Sandalwood Heights Secondary School - Thursday,  November 22 from 6 to 8:30 p.m.
  • St Augustine Secondary School - Thursday,  November 1 from 6 to 8 p.m.
  • St Marguerite d'Youville Secondary School - Thursday,  October 25 from 6 to 8 p.m.
  • St Roch Catholic Secondary School - Wednesday, November 14 from 6 to 8 p.m.
  • St Thomas Aquinas Secondary School - Thursday,  November 15 from 6:30 to 8:30 p.m.

Brantford:

  • Assumption College - Wednesday,  October 3 from 6:30  to 8:30 p.m.

Brighton:

  • East Northumberland Secondary School - Thursday,  November 22 from 11:55 a.m. to 1:10 p.m.

Brockville:

  • Brockville Collegiate Institute - Wednesday, November 28 from 11:16 a.m. to 12:07 p.m.
  • St Mary High School - Monday, November 5 from 6 to 8 p.m.
  • St Mary High School - Thursday, November 15 from 11:35 a.m. to 12:48 p.m.
  • Thousand Islands Secondary School - Friday, November 16 from 8:15 to 9:10 a.m.

brooklin:

  • Brooklin High School - Wednesday, October 3 from 8:15 to 10:30 a.m.

Burlington:

  • Aldershot High School - Wednesday, November 7 from 6:30 to 8 p.m.
  • Burlington Central High School - Thursday, October 18 from 9 to 10:55 a.m.
  • Corpus Christi Catholic Secondary School - Thursday, October 11 from 10:30 a.m. 1 p.m.
  • Dr Frank J Hayden Secondary School - Wednesday, November 14 from 10 a.m. to 12:15 p.m.
  • M M Robinson High School - Wednesday, October 17 from 8:25 a.m. to 3 p.m.
  • Nelson High School - Thursday, October 18 from 12:15 to 2:15 p.m.
  • Robert Bateman High School - Wednesday, October 17 from noon to 2:40 p.m.

burnaby:

  • Burnaby North Secondary - Thursday, October 4 from 1 to 3:30 p.m.

Caledon:

  • Brampton Christian School - Thursday, November 1 from noon to 12:30 p.m.
  • Mayfield Secondary School - Wednesday, November 7 from 8:30 to 11:15 a.m.
  • Robert F Hall Catholic Secondary School - Tuesday, November 6 from 1 to 2:15 p.m.

Caledonia:

  • McKinnon Park Secondary School - Tuesday, October 2 from 9 to 10:30 a.m.

Cambridge:

  • Galt Collegiate Institute  - Monday, October 15 from 10:15 a.m. to noon
  • Jacob Hespeler Secondary School - Wednesday, October 17 from 9:30 to 10:30 a.m.
  • Monsignor Doyle Catholic Secondary School - Thursday, October 4 from 7 to 9 p.m.
  • Monsignor Doyle Catholic Secondary School - Tuesday, October 16 from 8:50 to 9:50 a.m.

Campbellford:

  • Campbellford District High School - Tuesday, October 2 from 9:00 to 9:30 a.m.

Carleton Place:

  • Carleton Place High School - Monday, November 19 from 1:20 to 2:20 p.m.
  • Notre Dame Secondary School - Tuesday, October 9 from 10:50 to 11:50 a.m.

Cayuga:

  • Cayuga Secondary School - Wednesday, October 3 from 9 to 10:30 a.m.

Chapleau:

  • Chapleau High School - Tuesday, October 16 from 1 to 2 p.m.

Chatham:

  • Chatham-Kent Secondary School - Wednesday, November 7 from 6:30 to 9 p.m.
  • John McGregor Secondary School - Friday, November 2 from 1 to 2 p.m.
  • Ursuline College - Friday, November 2 from 9:40 to 10:55 a.m.

Clinton:

  • Central Huron Secondary School - Tuesday, October 2 from 6:15 to 8:10 p.m.
  • St Anne's Catholic Secondary School - Monday, September 24 from noon to 1 p.m.

Cobourg:

  • Cobourg Collegiate Institute - Wednesday, September 26 from noon to 1 p.m.
  • St Mary Catholic Secondary School - Wednesday, September 26 from 8:45 to 9:45 a.m.

Collingwood:

  • Collingwood Collegiate Institute - Tuesday, October 30 from 11:25 to 12:25 a.m.
  • Collingwood Learning Centre - Tuesday, October 30 from 10:15 to 11:15 a.m.
  • Jean Vanier Catholic High Schoo - Wednesday, October 24 from noon to 2 p.m.

coquitlam:

  • Pinetree Secondary - Thursday, October 4 from 6:30 to 8 p.m.

Cornwall:

  • Cornwall Collegiate & Vocational School - Monday, November 12 from 8:30 to 9:30 a.m.
  • École secondaire publique L'Héritage - Tuesday, November 13 from 10:10 to 11:25 a.m.
  • Holy Trinity Catholic Secondary School - Monday, November 5 from 9 to 11 a.m.
  • Holy Trinity Catholic Secondary School - Monday, November 12 from 11 a.m. to noon
  • St Joseph's Secondary School - Monday, November 12 from 1 to 2 p.m.
  • St Lawrence Secondary School - Tuesday, November 13 from 8:15 to 9:15 a.m.

Courtice:

  • Courtice Secondary School - Wednesday, October 24 from 8:45 to 9:45 a.m.
  • Holy Trinity Catholic Secondary School - Friday, November 9 from 12:55 to 2:05 p.m.

Delta:

  • Sands Secondary - Friday, September 28 from 6 to 8 p.m.

Don mills:

  • Victoria Park Collegiate Institute - Thursday, October 4 from 3:10 to 4:10 p.m
  • Victoria Park Collegiate Institute - Wednesday, November 7 from 6:30 to 8:30 p.m.

Dorchester:

  • Lord Dorchester Secondary School - Wednesday, September 26 from 1:10 to 2:10 pm

Douglas:

  • Opeongo High School - Thursday, October 11 from 8:30 to 9:30 a.m.

downsview:

  • Madonna Catholic Secondary School - Thursday, October 25 from 8:30 to 11:15 a.m.

Dryden:

  • Dryden High School - Thursday, October 18 from 10:30 to 11:45 a.m.

Elgin:

  • Rideau District High School - Friday, October 26 from 9:10  to 10:10 a.m.

Espanola:

  • Espanola High School - Monday, October 15 from 10 to 11 a.m.

Essex:

  • Essex District High School - Monday, November 12 from 1 to 2 p.m.

Etobicoke:

  • Bishop Allen Academy - Wednesday, October 17 from 6 to 8 p.m.
  • Burnhamthorpe Collegiate Institute - Wednesday, October 10 from 12:50 to 1:30 p.m.
  • Etobicoke School of the Arts - Tuesday, September 25 from 11:30 a.m. to 12:30 p.m.
  • Father Henry Carr Catholic Secondary School - Thursday, October 11 from 11:30 a.m. to 1:30 p.m.
  • Kipling Collegiate Institute - Tuesday, October 30 from 10:30 a.m. to noon
  • Martingrove Collegiate Institute - Thursday, November 15 from 11:30 a.m. to 12:30 p.m.
  • Michael Power St Josephs High School - Wednesday, October 10 from 6 to 8:30 p.m.
  • Monsignor Percy Johnson Catholic High School - Monday, November 5 from 1:30 to 3:30 p.m.
  • North Albion Collegiate Institute - Thursday, October 4 from 11:35 a.m. to 12:35 p.m.

Fenelon Falls:

  • Fenelon Falls Secondary School - Tuesday, October 2 from 9:35 to 10:35 a.m.

fergus:

  • Centre Wellington District High School - Wednesday, November 7 from 10:30 a.m. to 12:45 p.m.
  • Emmanuel Christian High School - Tuesday, November 20 from 9 to 10 a.m.

Flesherton:

  • Grey Highlands Secondary School - Wednesday, November 21 from 12:30 to 1:30 p.m.

Fort Erie:

  • Niagara Christian College - Tuesday, November 13 from 9 a.m. to 10 a.m.

Fort Frances:

  • Fort Frances High School - Friday, October 19 from 10:15 to 11:30 a.m.

Gananoque:

  • Gananoque Secondary School - Wednesday, October 24 from 9:10 to 10:10 a.m.

Georgetown:

  • Christ The King Catholic Secondary School - Thursday, October 25 from 6 to 8:30 p.m.
  • Georgetown District High School - Wednesday, October 17 from 2 to 3 p.m.

geraldton:

  •  Geraldton Composite High School - Tuesday, October 16 from 9:45 to 10:45 a.m.

Glencoe:

  • Glencoe District High School - Tuesday, November 20 from 10:30 to 11:30 a.m.

Gloucester:

  • Cairine Wilson Secondary School - Thursday, October 25 from 9 to 10:30 a.m.
  • Cairine Wilson Secondary School - Wednesday, November 21 from 8:30 to 9:30 a.m.
  • Colonel By Secondary School - Tuesday, October 23 from 6:30 to 8:30 p.m.
  • Gloucester High School - Wednesday, November 21 from 11:55 to 12:50 p.m.
  • St Francis Xavier School - Tuesday, October 23 from 9:30 to 10:45 a.m.

Goderich:

  • Goderich District Collegiate Institute - Monday, September 24 from 10:30 to 11:30 a.m.

Gravenhurst:

  • Gravenhurst High School - Monday, September 24 from 11:30 a.m. to 12:30 p.m.

Grimsby:

  • Blessed Trinity Catholic Secondary School - Monday, October 1 from 1 to 2:30 p.m
  • Grimsby Secondary School - Thursday, November 8 from 11:45 to 12:25 pm

Guelph:

  • Bishop Macdonell Catholic High School - Thursday, October 4 from 9:30 a.m. to 12:30 p.m.
  • Centennial Collegiate Vocational Institute - Tuesday, November 20 from 11:50 a.m. to 12:50 p.m.
  • Guelph Collegiate Vocational Institute - Thursday, October 18 from 9:20 to 12 p.m.
  • John F Ross Collegiate Vocational Institute - Wednesday, October 17 from 11:45 a.m. to 12:45 p.m.

Haliburton:

  • Haliburton Highlands Secondary School - Tuesday, October 2 from 12:30 to 1:30 p.m.

Hamilton:

  • Bishop Ryan Catholic Secondary School - Thursday, November 1 from 6 to 8 p.m.
  • Lynden School - Monday, November 19 from 9 to 10 a.m.
  • Sir John A MacDonald Secondary School - Monday, November 19 from 11:20 a.m. to 12:20 p.m.
  • St Jean De Brebeuf Catholic Secondary School - Monday, November 19 from 1:30 to 2:30 p.m.
  • St Thomas More High School - Monday, October 1 from 9 to 10:30 a.m.
  • Westdale Secondary School - Monday, November 5 from 5:30 to 7:30 p.m.
  • Westmount Secondary School - Tuesday, November 6 from 8:45 to 11:15 a.m.

Hanover:

  • John Diefenbaker Secondary School - Tuesday, September 25 from 12:45 to 1:45 p.m.

Hearst:

  • Hearst High School - Monday, October 15 from 1:45 to 3 p.m.

Huntsville:

  • Huntsville High School - Monday, September 24 from 8:50 to 9:50 a.m.
  • Huntsville High School - Thursday,  October 25 from noon to 2 p.m.

Ingersoll:

  • Ingersoll District Collegiate Institute - Wednesday, September 26 from 8:15 to 9:15 am

Iroquois:

  • Seaway District High School - Wednesday, November 28 from 9 to 10 a.m.

K to M (by city)

Kanata:

  • A Y Jackson Secondary School - Monday, November 19 from 3:30 to 4:00 p.m.
  • All Saints High School - Tuesday, October 9 from noon to 1 p.m.
  • Holy Trinity Catholic High School - Tuesday, October 9 from 2:15 to 3:15 p.m.
  • Holy Trinity Catholic High School - Wednesday, October 24 from 6:30 to 8:30 p.m.

Kapuskasing:

  • Kapuskasing District High School - Monday, October 15 from 10 to 11:15 a.m.

Kemptville:

  • North Grenville District High School - Monday, November 12 from 10:15 to 11:15 a.m.
  • St Michael Catholic High School - Monday, November 12 from 8:15 to 9:22 a.m.

Kenora:

  • St Thomas Aquinas Secondary School - Thursday, October 18 from 2 to 3 p.m.

Keswick:

  • Keswick High School - Tuesday, November 13 from 6:30 to 8:30 p.m.

Kincardine:

  • Kincardine District Secondary School - Wednesday, September 26 from 2 to 3 p.m.

King City:

  • King City Secondary School - Tuesday, October 30 from 11 a.m. to noon
  • The Country Day School - Monday, November 19 from 11:45 a.m. to 12:35 p.m.

Kingston:

  • Bayridge Secondary School - Monday, October 22 from 10 to 11 a.m.
  • École secondaire catholique Marie-Rivier - Wednesday, October 24 from 1:00 to 2:00 p.m.
  • Frontenac Secondary School - Tuesday, November 6 from 6:30 to 8:30 p.m.
  • Holy Cross Catholic Secondary School - Monday, October 22 from 11:10 a.m. to noon
  • Kingston Collegiate & Vocational Institute - Tuesday, October 23 from 11 a.m. to noon
  • La Salle Secondary School - Tuesday, October 23 from 9:30 to 10:30 a.m.
  • Leahurst College - Tuesday, October 23 from 3 to 4 p.m.
  • Loyalist Collegiate & Vocational Institute - Wednesday, October 24 from 11:00 a.m. to noon
  • Regiopolis-Notre-Dame-Catholic High School - Monday, October 22 from 12:30 to 1:30 p.m.

Kirkland Lake:

  • Kirkland Lake District Composite School - Wednesday, October 17 from 10 to 11 a.m.

Kitchener:

  • Forest Heights Collegiate Institute - Tuesday, November 6 from 8:45 to 11 a.m.
  • Grand River Collegiate Institute - Tuesday, October 16 from 10:50 to 11:50 a.m.
  • Huron Heights Secondary School - Wednesday, October 3 from 7 to 9 p.m.
  • Huron Heights Secondary School - Monday, November 19 from 11:15 a.m. to 12:15 p.m.
  • St Mary's High School - Monday, November 19 from 9:15 to 10:15 a.m.
  • Stanford Academy - Tuesday, October 16 from 12:10 to 1:10 p.m.

Leamington:

  • Cardinal Carter Secondary School - Monday, October 29 from 11:45 a.m. to 12:45 p.m.
  • Leamington District Secondary School - Monday, October 29 from 10 to 11 a.m.
  • UMEI Christian High School - Monday, October 29 from 8:15 to 9:12 a.m.

Lindsay:

  • IE Weldon Secondary School - Friday, October 5 from 10:50 to 11:40 a.m.
  • Lindsay Collegiate Vocational Institute - Monday, October 22 from 10:50 to 11:50 a.m.
  • Lindsay Collegiate Vocational Institute - Thursday, November 8 from 9 to 11 a.m.
  • St Thomas Aquinas Catholic Secondary School - Friday, November 2 from 9 to 10:30 a.m.

Listowel:

  • Listowel District Secondary School - Tuesday, September 25 from 8:10 to 9:10 a.m.

London:

  • A B Lucas Secondary School - Monday, November 19 from 8:30 to 9:30 a.m.
  • Clarke Road Secondary School - Monday, November 18 from 11 a.m. to noon
  • École secondaire Gabriel-Dumont - Friday, November 23 from noon to 1 p.m.
  • H B Beal Secondary School - Tuesday, November 20 from 12:15 to 1:15 p.m.
  • John Paul II High School - Monday, November 19 from 9:30 to 10:30 a.m.
  • London Central Secondary School - Wednesday, November 21 from 10:55 to 11:55 a.m.
  • London South Secondary School - Friday, November 23 from 10:55 to 11:45 a.m.
  • Montcalm Secondary School - Monday, November 19 from 1 to 2 p.m.
  • Mother Teresa Catholic Secondary School - Tuesday, November 20 from 10:30 to 11:30 a.m.
  • Regina Mundi College - Thursday, November 22 from 1:45 to 2:45 p.m.
  • Saunders Secondary School - Thursday, November 22 from 11 a.m. to noon
  • Sir Frederick Banting Secondary School - Friday, November 23 from 8:30 to 9:30 a.m.
  • Sir Wilfrid Laurier Secondary School - Tuesday, September 24 from 12:30 to 1:25 p.m.
  • St André Bessette Catholic Secondary School - Thursday, November 8 from 6:30 to 9 p.m.
  • Westminster Secondary School - Tuesday, November 20 from 8 to 9 a.m.

Madoc:

  • Centre Hastings Secondary School - Thursday, October 11 from 8:30 to 9:30 a.m.

Maple:

  • St Joan Of Arc Catholic High School - Friday, October 26 from 9:45 a.m. to 1 p.m.

Maple Ridge:

  • Meadowridge School - Friday, October 5 from 1:30 to 3:30 p.m.

Markham:

  • Bur Oak Secondary School - Thursday, November 1 from 8:30 a.m. to 1:35 p.m.
  • Father Michael McGivney Catholic Academy - Wednesday, October 24 from 6 to 8:45 p.m.
  • J Addison School - Wednesday, October 10 from 2 to 4 p.m.
  • Markham District High School - Tuesday, October 16 from 11:30 a.m. to 3 p.m.
  • Markville Secondary School - Thursday, October 4 from 11:30 a.m. to 12:30 p.m.
  • Middlefield Collegiate Institute - Thursday, October 25 from 6:30 to 8:30 p.m.
  • Milliken Mills High School - Friday, October 19 from 9 to 11:20 a.m.
  • Pierre Elliott Trudeau High School - Thursday, October 4 from 6 to 8 p.m.
  • St Augustine Catholic High School - Wednesday, October 3 from 7 to 9 p.m.
  • St Brother Andre Catholic High School - Thursday, October 11 from 11:05 a.m. to 1 p.m.

Meaford:

  • Georgian Bay Secondary School - Monday, September 24 from 9 to 10 a.m.

Midland:

  • Georgian Bay District Secondary School - Monday, October 29 from 9:00 to 10:00 a.m.
  • St Theresa's High School - Wednesday, October 24 from 6:30 to 9 p.m.

Milton:

  • Bishop Reding Secondary School - Tuesday, October 2 from 6:30 to 8:30 p.m.

Mississauga:

  • Applewood Heights Secondary School - Thursday, October 11 from 10:50 a.m. to noon
  • Ascension Of Our Lord Secondary School - Tuesday, October 2 from 6 to 8 p.m.
  • Bronte College - Wednesday, October 24 from 3:45 to 5:45 p.m.
  • Cawthra Park Secondary School - Wednesday, November 7 from 8:30 to 11:10 a.m
  • Clarkson Secondary School - Wednesday, November 7 from 8 a.m. to noon
  • Erindale Secondary School - Tuesday, November 6 from 10:53 to 11:53 a.m.
  • Father Michael Goetz Secondary School - Thursday, November 1 from 6:30 to 8:30 p.m.
  • Glenforest Secondary School - Tuesday, October 23 from 8:30 to 10:30 a.m.
  • John Cabot Catholic Secondary School - Thursday, November 1 from 8:30 to 9:30 a.m.
  • John Fraser Secondary School - Wednesday, November 7 from 8:20 a.m. to 12:10 p.m.
  • Lincoln Alexander Secondary School - Friday, November 9 from 9:50 to 11:30 a.m.
  • Lorne Park Secondary School - Monday, November 26 from 11 a.m. to noon
  • Loyola Catholic Secondary School - Thursday, October 18 from 6:30 to 8:30 p.m.
  • Meadowvale Secondary School - Tuesday, October 23 from 9:30 a.m. 1 p.m.
  • Mentor College - Wednesday, October 3 from 6 to 9 p.m.
  • Mississauga Secondary School - Wednesday, October 3 from 10:40 a.m. to noon
  • Our Lady of Mount Carmel - Thursday, October 18 from 9:30 a.m. to 1 p.m.
  • Philip Pocock Catholic High School - Wednesday, November 7 from 5 to 7 p.m.
  • Port Credit Secondary School - Thursday, November 15 from 8:30 a.m. to 12:15 p.m.
  • Rick Hansen Secondary School - Wednesday, November 7 from 8:30 to 11:20 a.m.
  • St Aloysius Gonzaga Secondary School - Thursday, November 8 from 6 to 9 p.m.
  • St Francis Xavier Secondary School - Tuesday, November 6 from 6 to 8 p.m.
  • St Joan of Arc Catholic Secondary School - Thursday, September 27 from 6:30 to 8:30 p.m.
  • St Joseph Secondary School - Thursday, November 8 from 6 to 8 p.m.
  • St Martin Secondary School - Wednesday, October 3 from 6:30 to 8:30 p.m.
  • St Paul Secondary School - Wednesday, October 3 from 6 to 8 p.m.
  • Stephen Lewis Secondary School - Tuesday, November 6 from 11:45 a.m. to 12:30 p.m.
  • The Erindale Academy - Wednesday, November 14 from 7 to 9 p.m.
  • The Woodlands School - Thursday, November 8 from 6 to 8:30 p.m.
  • Thomas L Kennedy Secondary School - Wednesday, October 10 from 8:35 to 10:50 a.m.


 N to S (by city)

Nanaimo:

  • Wellington Secondary - Wednesday, September 26 from 8:30 to 10:30 a.m.

Napanee:

  • Napanee District Secondary School - Tuesday, November 6 from 9 to 11 a.m.
  • Napanee District Secondary School - Wednesday, November 28 from 1:30 to 2:30 p.m.

Nepean:

  • Bell High School - Monday, November 19 from 8:30-9:30 a.m.

New Liskeard:

  • Timiskaming District Secondary School - Wednesday, October 17 from 2 to 3 p.m.

new Westminster:

  • New Westminster Secondary - Friday, October 5 from 8:30 to 10:30 a.m.

Newcastle:

  • Clarke High School - Thursday, November 22 from 11 to 11:55 a.m.

Newmarket:

  • Huron Heights Secondary School - Thursday, November 8 from 6 to 8 p.m.
  • Pickering College - Thursday, October 11 from 6:30 to 8:30 p.m.
  • Sacred Heart Catholic High School - Wednesday, November 14 from 11 a.m. to 1:10 p.m.
  • Sir William Mulock Secondary School - Thursday, October 4 from 11 a.m. to 1 p.m.

Niagara Falls:

  • AN Myer Secondary School - Monday, November 5 from 11:50 a.m. to 12:30 p.m.
  • St Paul Catholic High School - Thursday, October 4 from 7 to 9 p.m.
  • St Paul Catholic High School - Friday, November 9 from 8:30 to 9:30 a.m.
  • Westlane Secondary School - Monday, November 5 from 12:40 to 1:40 p.m.

North Bay:

  • Chippewa Secondary School - Friday, November 2 from 2:10 to 3:00 p.m.
  • École Secondaire Catholique Algonquin - Wednesday, October 17 from 7 to 8:30 p.m.
  • École Secondaire Catholique Algonquin - Friday, November 2 from 9 to 10:15 a.m.
  • West Ferris Secondary School - Friday, November 2 from 10:30 to 11:30 a.m.

North Vancouver:

  • Bodwell High School - Monday, October 1 from 1:30 to 3:30 p.m.

North York:

  • A Y Jackson Secondary School - Wednesday, October 10 from 11:35 a.m. to 12:40 p.m.
  • Blyth Academy (Downsview Park) - Wednesday, October 17 from 11:45 a.m. to 12:15 p.m.
  • C W Jefferys Collegiate Institute - Wednesday, October 3 from 11:35 a.m. to 12:35 p.m.
  • Cardinal Carter Academy For The Arts - Tuesday, October 16 from 6 to 9 p.m.
  • George S. Henry Academy - Tuesday, September 25 from 5 to 6:30 p.m.
  • Georges Vanier Secondary School - Thursday, October 11 from 2 to 3:15 p.m. 
  • John Polanyi Collegiate Institute - Thursday, October 18 from 1 to 3 p.m.
  • Newtonbrook Secondary School - Thursday, November 1 from 1 to 3:10 p.m.
  • Northview Heights Secondary School - Monday, November 19 from 10 to 11 a.m.
  • Senator O'Connor College School - Tuesday, October 16 from 6:30 to 8 p.m.
  • William Lyon MacKenzie Collegiate Institute - Wednesday, October 10 from 3 to 4 p.m.

Norwood:

  • Norwood District High School - Tuesday, October 2 from 10:00 to 11:00 a.m.

Oakville:

  • Abbey Park High School - Thursday, October 11 from 6 to 8 p.m.
  • Garth Webb Secondary School - Wednesday, September 19 from 8:30 to 11:40 a.m.
  • Holy Trinity Catholic Secondary School - Friday, October 12 from 10 a.m. to 1:15 p.m.
  • Iroquois Ridge High School - Thursday, October 25 from 11:10 a.m. to 12:10 p.m.
  • Oakville Trafalgar High School - Tuesday, October 16 from 8:10 a.m. to 2:50 p.m.

odessa:

  • Ernestown Secondary School - Thursday, October 25 from 1 to 2 p.m.

Orangeville:

  • Orangeville District Secondary School - Tuesday, October 23 from noon to 2 p.m.
  • Orangeville District Secondary School - Friday, November 23 from 11:40 a.m. 12:25 p.m.
  • Westside Secondary School - Friday, November 23 from 9 to 10 a.m.

Orillia:

  • Orillia Secondary School - Wednesday, September 26 from 10:43 to 11:38 a.m.
  • Patrick Fogarty Secondary School - Friday, November 23 from 11:30 a.m. to 12:10 p.m.
  • Twin Lakes Secondary School - Wednesday, September 26 from 1:10 to 2:10 p.m.
  • Twin Lakes Secondary School - Thursday, October 25 from 6:30 to 9 p.m.

Orleans:

  • Sir Wilfrid Laurier Secondary School - Thursday, November 22 from 1:30 to 2:30 p.m.
  • St Matthew High School - Thursday, November 22 from 11:15 to 12:00 p.m.

Oshawa:

  • Eastdale Collegiate Vocational Institute - Tuesday, September 25 from 6:30 to 7:30 p.m.
  • Eastdale Collegiate Vocational Institute - Wednesday, October 10 from 8:45 a.m. to 2:15 p.m.
  • G L Roberts Collegiate Vocational Institute - Tuesday, October 9 from 10:15 to 11:30 a.m.
  • Maxwell Heights Secondary School - Wednesday, October 10 from 8:45 a.m. to 2:15 p.m.
  • Monsignor John Pereyma Catholic School - Tuesday, October 30 from 1:40 to 2:55 p.m.
  • Msgr Paul Dwyer Catholic High School - Wednesday, October 24 from noon to 1 p.m.
  • O'Neill Collegiate Vocational Institute - Tuesday, October 16 from 10:55 to 11:45 a.m.
  • O'Neill Collegiate Vocational Institute - Wednesday, October 24 from 7 to 9 p.m.
  • R S McLaughlin Collegiate Vocational Institute - Thursday, September 27 from 6:30 to 8:30 p.m. 
  • R S McLaughlin Collegiate Vocational Institute - Tuesday, October 30 from 9 a.m. 3 p.m.

Ottawa:

  • Blyth Academy Ottawa - Tuesday, November 15 from 9:00 to 10:00 a.m.
  • Brookfield High School - Thursday, October 25 from 1 to 2:30 p.m
  • Brookfield High School - Friday, November 16 from 8 to 9 a.m.
  • Canterbury High School - Tuesday, November 20 from 8:00 to 9:00 a.m.
  • École secondaire catholique Béatrice-Desloges - Friday, November 23 from 9:30 to 10:30 a.m.
  • Hillcrest High School - Tuesday, November 20 from 9:05 to 10:05 a.m.
  • Immaculata High School - Tuesday, November 13 from 2:30 to 3:15 p.m.
  • John McCrae Secondary School - Monday, November 19 from 11:45 to 12:30 p.m
  • Lisgar Collegiate Institute - Tuesday, November 13 from 11:25 to 12:25 p.m.
  • Longfields Davidson-Heights Secondary School - Tuesday, November 20 from 3 to 4 p.m.
  • Merivale High School - Monday, November 19 from 10:40 to 11:10 a.m.
  • Nepean High School - Wednesday, November 21 from 3:20 to 4:20 p.m.
  • Notre Dame High School - Wednesday, October 24 from 8:45 to 10:10 a.m.
  • Redeemer Christian High School - Thursday, November 15 from 11:30 a.m. to 12:30 p.m.
  • Ridgemont High School - Tuesday, November 20 from 11:30 to 12:30 p.m.
  • St Patrick's High School - Friday, November 23 from 11:15 to 12:15 p.m.
  • St Paul's High School - Thursday, November 15 from 10:45 to 11:25 a.m.
  • St Pius X High School - Wednesday, November 14 from 11:15 to 12:00 p.m.
  • Woodroffe High School - Friday, November 16 from 11:35 to 12:30 p.m.

Owen Sound:

  • Ecole St Dominique Savio - Monday, September 24 from 2 to 3 p.m.
  • Owen Sound District Secondary School - Monday, September 24 from 12:40 to 1:40 p.m.
  • Owen Sound District Secondary School - Monday, October 22 from 9 to 10:30 a.m.
  • St Mary's High School - Monday, September 24 from 10:30 to 11:30 a.m.

Palmerston:

  • Norwell District Secondary School - Tuesday, October 2 from 10:30 a.m. to 12:30 p.m.
  • Norwell District Secondary School - Wednesday, November 21 from 9 to 10:25 a.m.

Paris:

  • Paris District High School - Monday, October 1 from 9 to 11 a.m.

Parry Sound:

  • Parry Sound High School - Tuesday, September 25 from 1:45 to 2:45 p.m.

Pembroke:

  • Bishop Smith Catholic School - Friday, October 12 from 9:40 to 10:40 a.m.
  • École élémentaire et secondaire publique l'Équinoxe - Friday, October 12 from 12:30 to 1:30 p.m.
  • Fellowes High School - Friday, October 12 from 8:20 to 9:20 a.m.
  • Fellowes High School - Monday, October 22 from 8:30 to 9:45 a.m.

Penetanguishene:

  • E S Le Caron - Monday, October 29 from 11:00 to 12:00 a.m.

Perth:

  • Perth and District Collegiate Institute - Wednesday, November 14 from 10:40 to 11:40 a.m.
  • St John Catholic High School - Wednesday, November 14 from 9 to 10 a.m.

Petawawa:

  • Valour JK-12 School - Thursday, October 11 from 1:05 to 2:05 p.m.

Peterborough:

  • Adam Scott Collegiate Vocational Institute - Friday, October 5 from 8:40 to 10 a.m.
  • Holy Cross Catholic Secondary School - Friday, October 5 from 1 to 2 p.m.
  • Kenner Collegiate Vocational Institute - Tuesday, October 2 from 11:15 a.m. to noon
  • St Peter Catholic Secondary School - Tuesday, October 2 from 8:45 to 9:45 a.m.
  • Thomas A Stewart Secondary School - Friday, October 5 from 11:20 a.m. to 12:07 p.m.
  • Thomas A Stewart Secondary School - Wednesday, November 7 from 7 to 9 p.m.

Pickering:

  • Dunbarton High School - Thursday, October 25 from noon to 3 p.m.
  • Ecole Secondaire Ronald Marion - Wednesday, September 19 from 2:30 to 3:30 p.m.
  • Pine Ridge Secondary School - Wednesday, October 3 from 1 to 3 p.m.
  • St Mary Catholic Secondary School - Thursday, October 11 from 6:30 to 9 p.m.

Picton:

  • Prince Edward Collegiate Institute - Thursday, October 18 from 6 to 8 p.m.

Port Coquitlam:

  • Riverside Secondary - Thursday, October 4 from 8:30 to 10:30 a.m.

Port Elgin:

  • Saugeen District Secondary School - Wednesday, September 26 from 10:45 to 11:45 a.m.

Port Hope:

  • Port Hope High School - Thursday, October 25 from 8:45 to 9:45 a.m.
  • Trinity College School - Thursday, September 20 from 1:30 to 2:30 p.m.

Port Perry:

  • Port Perry High School - Tuesday, October 9 from 11:45 a.m. to 12:45 p.m.
  • Port Perry High School - Tuesday, October 16 from 9 a.m. 3 p.m.

Red Rock:

  • Nipigon-Red Rock District High School - Tuesday, October 16 from 1:30 to 2:30 p.m.

Renfrew:

  • Renfrew Collegiate Institute - Wednesday, October 10 from 1:05 to 2:20 p.m.
  • St Joseph's High School - Wednesday, October 10 from noon to 1 p.m.

rexdale:

  • West Humber Collegiate Institute - Thursday, September 20 from 11:30 a.m. to 12:30 p.m.

Richmond (on):

  • South Carleton High School - Monday, November 12 from 12:50 to 1:50 p.m.

Richmond (bc):

  • Robert Alexander McMath Secondary - Wednesday, October 3 from 6:30 to 8:30 p.m.

Richmond Hill:

  • Alexander Mackenzie High School -Tuesday, November 13 from 11 a.m. to 2 p.m.
  • Bayview Secondary School - Thursday, November 1 from 7 to 9 p.m.
  • Jean Vanier Catholic High School - Tuesday, October 23 from 11 a.m. to 1 p.m.
  • Langstaff Secondary School - Monday, October 29 from 11:10 a.m. to 1:10 p.m.
  • Richmond Green Secondary School - Thursday, November 22 from 1:30 to 3:30 p.m.
  • Richmond Hill High School - Thursday, November 22 from 7 to 9 p.m.
  • St Theresa Catholic High School - Tuesday, October 16 from 7 to 9 p.m.
  • St. Theresa of Lisieux Catholic High School - Tuesday, October 23 from 7 to 9 p.m.

Rockland:

  • Rockland District High School - Thursday, November 22 from 9:45 to 10:45 a.m.

Rosseau:

  • Rosseau Lake College - Tuesday, September 25 from noon to 12:30 p.m.

Russell:

  • St Thomas Aquinas Catholic High School - Wednesday, October 24 from 12:30 to 2 p.m.

Saanichton:

  • Stelly's Secondary - Tuesday, September 25 from 1 to 3 p.m.

Sarnia:

  • Ecole Secondaire Franco Jeunesse - Tuesday, October 30 from 8 to 9 a.m.
  • Ecole Secondaire St Francois Xavier- Tuesday, October 30 from 8 to 9 a.m.
  • Great Lakes Secondary School - Tuesday, October 30 from 10:45 to 11:45 a.m.
  • Northern Collegiate Institute & Vocational School - Thursday, November 1 from noon to 1 p.m.
  • St Patrick's Catholic High School - Thursday, November 1 from 8:30 to 9:30 a.m.
  • St Patrick's Catholic High School - Monday, November 5 from 6:30 to 9 p.m.

Sault Ste Marie:

  • Notre-Dame-Du-Sault - Monday, October 15 from 7 to 8:30 p.m.

scarborough:

  • Albert Campbell Collegiate Institute - Thursday, November 15 from 9 a.m. to 12:30 p.m.
  • Cedarbrae Collegiate Institute - Thursday, November 8 from 11:30 a.m. to 12:30 p.m.
  • David And Mary Thomson Collegiate Institute - Thursday, November 15 from 12:30 to 3:30 p.m.
  • Francis Libermann Catholic High School - Thursday, October 4 from 6:30 to 8:30 p.m.
  • Jean Vanier Catholic Secondary School - Wednesday, November 14 from 7 to 8:30 p.m.
  • Mary Ward Catholic Secondary School - Wednesday, November 7 from 2 to 4 p.m.
  • R H King Academy - Monday, November 19 from 10 to 11:00 a.m.
  • Satec @ W.A. Porter Collegiate Institute - Monday, November 26 from 4:30 to 7 p.m.
  • Sir Wilfrid Laurier Collegiate InstituteWednesday, October 3 from 9 a.m. to 12:30 p.m.
  • St John Paul II Catholic Secondary School - Wednesday, October 10 from 6:30 to 8:30 p.m.
  • St. Mother Teresa Academy - Friday, October 19 from 1:30 to 2:30 p.m.
  • Stephen Leacock Collegiate Institute - Wednesday, November 14 from 11:35 a.m. to 12:35 p.m
  • West Hill Collegiate Institute - Thursday, October 25 from 6:30 to 8:30 p.m.
  • Wexford Collegiate School For The Arts - Tuesday, October 23 from 6:30 to 9 p.m.
  • Woburn Collegiate Institute - Tuesday, October 16 from 8:45 to 11 a.m.

sharbot lake:

  • Granite Ridge Education Centre - Friday, October 26 from noon to 1:20 p.m.

shawnigan Lake:

  • Shawnigan Lake - Tuesday, September 25 from 6:30 to 8:30 p.m.

Shelburne:

  • Centre Dufferin District High School - Wednesday, November 21 from 2 to 3 p.m.

Simcoe:

  • Holy Trinity Catholic High School - Tuesday, November 20 from 11 a.m. to 12 p.m.
  • Simcoe Composite School - Wednesday, October 3 from 1 to 2:15 p.m.
  • Simcoe Composite School - Tuesday, November 20 from 12:30 to 1:30 p.m.

smith falls:

  • Smiths Falls District Collegiate Institute - Monday, October 22 from 1 to 2:30 p.m. 
  • Smiths Falls District Collegiate Institute - Friday, November 16 from 10:45 to 11:35 a.m.

South River:

  • Almaguin Highlands Secondary School - Tuesday, September 25 from 9 to 10 a.m.

St Catharines:

  • Denis Morris High School - Wednesday, November 7 from 8:30 to 9:30 a.m.
  • Eden High School - Thursday, October 4 from 8:30 to 10:30 a.m.
  • Eden High School - Friday, November 9 from 12:30 to 12:55 pm
  • Holy Cross Secondary School - Tuesday, November 6 from 8:30 to 9:30 a.m.
  • Laura Secord Secondary School - Tuesday, November 6 from 11:25 a.m. to 12:10 p.m.
  • Ridley College - Monday, October 1 from 4:30 to 6 p.m.
  • Sir Winston Churchill Secondary School School - Tuesday, November 6 from noon to 1 p.m.
  • St Catharines Collegiate - Wednesday, November 7 from 10 to 10:50 a.m.
  • St Francis Catholic Secondary School - Tuesday, November 6 from 9:45 to 10:45 a.m.

St Thomas:

  • Central Elgin Collegiate Institute - Tuesday, September 25 from 11:10 a.m. to 12:10 p.m.
  • Parkside Collegiate Institute - Tuesday, September 25 from 8:30 to 9:30 a.m.
  • Parkside Collegiate Institute - Monday, November 5 from 12:30 to 2:30 p.m.
  • St Joseph's Catholic High School - Tuesday, September 25 from 10 to 11 a.m.

Stittsville:

  • Sacred Heart High School - Tuesday, October 23 from 1 to 2:30 p.m

Stoney Creek:

  • Cardinal Newman High School - Wednesday, November 21 from 1:15 to 2:35 p.m.
  • Orchard Park Secondary School - Wednesday, November 21 from 10:48 to 11:33 a.m.

Stoufville:

  • Stouffville District Secondary School - Wednesday, October 10 from 6:30 to 9:30 p.m.
  • Stouffville District Secondary School - Thursday, October 11 from 6:30 to 9:30 p.m.

Stratford:

  • Nancy Campbell Coll Inst - Tuesday, September 25 from 12:30 to 1:15 p.m.
  • St Michael Catholic Secondary School - Wednesday, September 26 from 1 to 1:45 p.m.
  • Stratford Central Secondary School - Tuesday, September 25 from 12:30 to 1:30 p.m.
  • Stratford Northwestern Secondary School - Wednesday, September 26 from 11:35 a.m. to 12:25 p.m.
  • Stratford Northwestern Secondary School - Monday, October 1 from 6 to 8 p.m.

Strathroy:

  • Holy Cross Catholic Secondary School - Tuesday, October 30 from 1 to 2 p.m.
  • Strathroy District Collegiate Institute - Tuesday, October 30 from 1 to 2 p.m.
  • Strathroy District Collegiate Institute - Thursday, November 8 from 1 to 2:15 p.m.

Sturgeon Falls:

  • Northern Secondary School - Thursday, October 18 from 1 to 2 p.m.

Sudbury:

  • École secondaire du Sacré-Cœur - Tuesday, October 30 from 8:30 to 9:30 a.m.
  • École Cap-Sur-L'Avenir - Thursday, November 1 from 10 to 11 a.m.
  • Lasalle Secondary School - Monday, October 29 from 11:07 to 11:51 a.m.
  • Lockerby Composite School - Thursday, October 18 from 7 to 9 p.m.
  • Lockerby Composite School - Tuesday, October 30 from 10 to 11 a.m.
  • Lo-Ellen Park Secondary School - Tuesday, October 30 from 1:15 to 2 p.m.
  • Marymount Academy - Monday, October 29 from 1 to 2 p.m.
  • St Benedict Catholic Secondary School - Thursday, November 1 from 1 to 2 p.m.
  • St Charles College - Monday, October 29 from 9:45 to 10:45 a.m.

Surrey:

  • Fraser Heights Secondary - Thursday, September 27 from 5 to 6:30 p.m.
  • Southridge School - Friday, September 28 from 9 to 10:30 a.m.
  • Panorama Ridge Secondary - Friday, September 28 from 1 to 3 p.m.

Sydenham:

  • Sydenham High School - Thursday, October 25 from 11 a.m. to noon
  

T to Z (by city)

tecumseh:

  • Ecole Secondaire Catholique L'Essor - Tuesday, November 13 from 10 to 11 a.m.

Thornhill:

  • Blyth Academy (Thornhill) - Tuesday, October 16 from 1:45 to 2:45 p.m.
  • St Elizabeth Catholic High School - Friday, November 2 from 9:45 to 11:45 a.m.
  • St Robert Catholic High School - Friday, October 12 from 11:10 a.m. to 1:15 p.m.
  • Stephen Lewis Secondary School - Wednesday, October 24 from 11:50 a.m. to 1 p.m.
  • Thornhill Secondary School - Thursday, October 18 from 6 to 7:30 p.m.
  • Thornlea Secondary School - Friday, October 19 from 11:30 a.m. to 12:30 p.m.
  • Vaughan Secondary School - Thursday, October 25 from 2:15 to 4:30 p.m.

Thorold:

  • Thorold Secondary School - Thursday, November 8 from 10 to 11 am

Thunder Bay:

  • St Patrick High School - Wednesday, October 17 from 6:30 to 9 p.m.

Tillsonburg:

  • Glendale High School - Wednesday, September 26 from 10 to 11 am

Timmins:

  • O'Gorman High School - Tuesday, October 16 from 6:30 to 8 p.m.

Toronto:

  • Bayview Glen - Monday, September 17 from 4:45 to 6:30 p.m.
  • Birchmount Park Collegiate Institute - Wednesday, October 17 from 8:50 to 11:30 a.m.
  • Bishop Marrocco Thomas Merton C Sec Sch - Tuesday, October 23 from 9:30 a.m. to 1:30 p.m.
  • Blessed Archbishop Romero Secondary School - Wednesday, October 10 from 6 to 7:30 p.m.
  • Blessed Cardinal Newman Catholic High School - Thursday, October 11 from 6:30 to 8 p.m.
  • Bloor Collegiate Institute - Thursday, November 1 from 1 to 3:15 p.m.
  • Bloor Collegiate Institute - Thursday, November 1 from 6:30 to 8 p.m.
  • Branksome Hall - Wednesday, September 19 from 8:15 to 9:15 a.m.
  • Central Toronto Academy - Thursday, November 22 from 10 a.m. to 12:15 p.m.
  • City Adult Learning Centre - Wednesday, October 3 from 9 a.m. to 1 p.m.
  • Crestwood Preparatory College - Tuesday, October 16 from 12:15 to 1:05 p.m.
  • Danforth Collegiate & Technical Institute - Wednesday, October 24 from 11:25 a.m. to 12:25 p.m.
  • Don Mills Collegiate Institute - Wednesday, November 14 from 2 to 4 p.m.
  • Downsview Secondary School - Thursday, November 8 from 10 a.m. to noon
  • East York Collegiate Institute - Thursday, November 8 from 6 to 8 p.m.
  • École secondaire catholique Saint-Frère-André - Wednesday, October 24 from 8:30 to 9:30 a.m.
  • Emery Adult Learning Centre - Wednesday, November 21 from 11:20 a.m. to noon
  • Emery Collegiate Institute - Thursday, October 18 from 11:30 a.m. to 1:15 p.m.
  • Etobicoke Collegiate Institute - Wednesday, October 3 from 12:05 to 1:05 p.m.
  • Father John Redmond Secondary School - Thursday, November 1 from 6 to 8:30 
  • Forest Hill Collegiate Institute - Thursday, October 4 from 9:30 to 10:10 a.m.
  • George Harvey Collegiate Institute - Tuesday, October 20 from 9 a.m. to 12:30 p.m.
  • George Harvey Collegiate Institute - Tuesday, November 20 from 9 a.m. to 12:30 p.m.
  • Harbord Collegiate Institute - Wednesday, November 21 from 11:30 a.m. to 12:30 p.m.
  • Humberside Collegiate Institute - Thursday, November 8 from 11:31 a.m. to 12:36 p.m.
  • Jarvis Collegiate Institute - Thursday, October 15 from 10:15 to 11:45 a.m.
  • Lawrence Park Collegiate Institute - Wednesday, October 24 from 8:30 to 9:30 a.m.
  • Lawrence Park Collegiate Institute - Thursday, November 1 from 6 to 8 p.m.
  • Leaside High School - Tuesday, September 25 from noon to 1 p.m.
  • Lester B Pearson Collegiate Institute - Tuesday, November 13 from 9 to 11:25 a.m.
  • Loretto Abbey Catholic Secondary School - Wednesday, October 10 from 6 to 8:30 p.m.
  • Malvern Collegiate Institute - Wednesday, October 17 from 4:30 to 7 p.m.
  • Marc Garneau Collegiate Institute - Wednesday, October 10 from 6 to 7:30 p.m.
  • Marshall McLuhan Catholic Secondary School - Wednesday, October 17 from 7 to 8:30 p.m.
  • Marshall McLuhan Catholic Secondary School - Tuesday, October 30 from 7 to 8:30 p.m.
  • Monarch Park Collegiate - Thursday, November 1 from 11:40 a.m. to 12:40 p.m.
  • Monsignor Fraser College Isabella - Wednesday, October 10 from 10 a.m. to 2 p.m.
  • North Toronto Collegiate Institute - Tuesday, October 16 from 6 to 9 p.m.
  • Northern Secondary School - Wednesday, October 17 from 6:30 to 8:30 p.m.
  • Notre Dame High School - Friday, October 19 from 1:55 to 2:20 p.m.
  • Oakwood Collegiate Institute - Wednesday, November 21 from 8:30 to 11 a.m.
  • Parkdale Collegiate Institute - Thursday, October 4 from 10 to 11:15 a.m.
  • Riverdale Collegiate Institute - Wednesday, October 10 from 3 to 4 p.m.
  • Rosedale Heights School of the Arts - Wednesday, October 3 from 1 to 3 p.m.
  • Runnymede Collegiate Institute - Thursday, October 11 from 10 a.m. to noon
  • Silverthorn Collegiate Institute - Tuesday, October 30 from 6:30 to 8:30 p.m.
  • St Basil The Great College School - Tuesday, November 6 from 6 to 8:30 p.m.
  • St Joseph's Morrow Park - Wednesday, October 10 from 11 a.m. to 1:15 p.m.
  • St Michael's College School - Monday, September 17 from 11 a.m. to 1 p.m.
  • St Michael's College School - Tuesday, September 25 from 5 to 8 p.m.
  • St Patrick Catholic Secondary School - Monday, November 12 from 9 a.m. to 12:30 p.m.
  • Thistletown Collegiate Institute - Wednesday, November 14 from 3 to 6 p.m
  • Ursula Franklin Academy - Thursday, October 25 from 9 to 11:15 a.m.
  • Western Tech And Commercial School - Thursday, October 25 from 1 to 2:40 p.m.
  • Weston Collegiate Institute - Thursday, September 20 from 3:15 to 4 p.m.
  • Westview Centennial Secondary School - Monday, November 12 from 11:30 a.m to 12:30 p.m.
  • York Memorial Collegiate Institute - Monday, November 19 from 1 to 3 p.m.
  • York Mills Collegiate Institute - Thursday, November 8 from 1:45 to 5 p.m.
  • Yorkdale Adult Learning Centre - Thursday, October 4 from 12:15 to 1:30 p.m.

Trenton:

  • E S Marc-Garneau - Friday, October 12 from 12:30 to 1:30 p.m.
  • Horizons Secondary School - Friday, October 12 from 10:30 to 11:30 a.m.
  • St Paul Catholic Secondary School - Friday, October 12 from 8:45 to 9:45 a.m.
  • St Paul Catholic Secondary School - Wednesday, November 7 from 12:30 to 2 p.m.
  • Trenton High School - Friday, October 12 from 9:48 to 11 AM

Unionville:

  • Unionville High School - Wednesday, October 10 from 6 to 8 p.m.

Uxbridge:

  • Uxbridge Secondary School - Tuesday, October 16 from 9 a.m. 3 p.m.

vancouver:

  • Eric Hamber Secondary - Thursday, September 27 from 8:30 to 10 a.m.
  • Sir Winston Churchill Secondary - Wednesday, October 3 from 1:30 to 3:30 p.m.
  • West Point Grey Academy - Wednesday, October 3 from 9 to 10:30 a.m.

Vaughan:

  • St Jean de Brebeuf Catholic High School - Wednesday, October 17 from 8:30 to 9:45 a.m.
  • Tommy Douglas Secondary School - Tuesday, October 30 from 10:50 to 11:45 a.m.

victoria:

  • Oak Bay Secondary - Tuesday, September 25 from 8:30 to 11:30 a.m.
  • St Michaels University School - Senior - Monday, September 24 from 8:30 to 11:30 a.m.

Walkerton:

  • Sacred Heart High School - Tuesday, September 25 from 9:30 to 10:30 a.m.
  • Walkerton District Secondary School - Tuesday, September 25 from 2:15 to 3:15 p.m.
  • Walkerton District Secondary School - Monday, October 22 from 1 to 2:30 p.m

Wallaceburg:

  • Wallaceburg District Secondary School - Wednesday, November 7 from 12:30 to 2 p.m.

Waterdown:

  • Waterdown District High School - Wednesday, November 21 from 8:30 to 9:30 a.m.

Waterloo:

  • Bluevale Collegiate Institute - Friday, October 19 from 8:40 to 11 a.m.
  • Sir John A MacDonald Secondary School - Wednesday, October 17 from 4:30 to 6:30 p.m.
  • St David Catholic Secondary School - Wednesday, October 3 from noon to 2 p.m.

Wawa:

  • Michipicoten High School - Tuesday, October 16 from 10 to 11 a.m.

Welland:

  • Eastdale Secondary School - Wednesday, November 7 from noon to 1 pm
  • Notre Dame College School - Thursday, November 8 from 8:30 to 9:30 am
  • Welland Centennial Secondary School - Thursday, October 4 from 1 to 2:30 p.m
  • Welland Centennial Secondary School - Monday, November 5 from 8:30 to 9:30 a.m.

west hill:

  • Sir Oliver Mowat Collegiate Institute - Monday, October 29 from 7 to 8:45 p.m.

West Lorne:

  • West Elgin Secondary School - Monday, November 19 from 9 to 10 a.m.

West Vancouver:

  • Collingwood School - Monday, October 1 from 8:30 to 10:30 a.m.
  • Mulgrave School - Wednesday, September 26 from 6:30 to 8 p.m.
  • Rockridge Secondary - Monday, October 1 from 6:30 to 8:30 p.m.

Whitby:

  • All Saints Catholic Secondary School - Wednesday, September 12 from 6:30 to 8:30 p.m.
  • Anderson Collegiate Vocational Institute - Wednesday, October 24 from 11:20 a.m. to 12:05 p.m.
  • Donald A Wilson Secondary School - Tuesday, October 30 from 9 a.m. 3 p.m.
  • Father Leo J Austin - Thursday, October 4 from 6 to 8 p.m.
  • Henry Street High School - Tuesday, October 16 from 8:50 to 10:20 a.m.
  • Sinclair Secondary School - Thursday, September 20 from 7 to 8:30 p.m.
  • Sinclair Secondary School - Tuesday, October 30 from 9 a.m. 3 p.m.

Wiarton:

  • Peninsula Shores District School - Wednesday, September 26 from 9 to 10 a.m.

willowdale:

  • Brebeuf College School Willowdale - Thursday, November 8 from 7 to 9 p.m.
  • Earl Haig Secondary School - Wednesday, October 17 from 9 to 11 a.m.

Windsor:

  • Assumption College School - Tuesday, November 13 from 8:30 to 9:30 a.m.
  • Catholic Central High School - Friday, November 16 from 11 a.m to noon
  • Holy Names High School - Tuesday, November 6 from 6:30 to 9 p.m.
  • Holy Names High School - Monday, November 12 from 8:30 to 9:30 a.m.
  • Hon W C Kennedy Secondary School - Tuesday, November 13 from 1:30 to 2:30 p.m.
  • Maranatha Christian Academy - Wednesday, November 14 from 2:10 to 3:10 p.m.
  • Riverside Secondary School - Wednesday, November 14 from 9 to 10 a.m.
  • Sandwich Secondary School - Friday, November 16 from 9:45 to 10:45 a.m.
  • St Joseph Catholic High School - Thursday, November 15 from 11:34 a.m. to 12:15 p.m.
  • Walkerville Secondary School - Wednesday, November 14 from 11:15 am to noon
  • WF Herman Collegiate Institute - Monday, November 12 from 11 a.m. to noon
  • Westview Freedom Academy - Thursday, November 15 from 9 to 10 a.m.

Wingham:

  • FE Madill Secondary School - Monday, September 24 from 9 to 10 a.m.

Woodbridge:

  • Emily Carr Secondary School - Thursday, November 15 from 6:30 to 8:30 p.m.
  • Father Bressani Catholic High School - Thursday, November 15 from 11:30 a.m. to 1:30 p.m.
  • Holy Cross Catholic Academy - Wednesday, October 10 from 9 to 11 a.m.

Woodstock:

  • College Avenue Secondary School - Monday, September 24 from noon to 1 p.m.
  • College Avenue Secondary School - Monday, October 1 from 12:30 to 2 p.m.
  • Ecole Secondaire Notre Dame - Wednesday, November 21 from 9 to 10 a.m.
  • Huron Park Secondary School - Monday, September 24 from 11 a.m. to noon
  • Woodstock Collegiate Institute - Monday, September 24 from 8:30 to 9:30 a.m.
University of Ontario Institute of Technology logo